Casa / TVS Diodes / 1.5SMC91CAHM6G
minImg
1.5SMC91CAHM6G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
1.5SMC91CAHM6G
Descrizione:
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO214AB
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 125V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 77.8V