1.5SMCJ60CA
Diotec Semiconductor
Prodotto No:
1.5SMCJ60CA
Pacchetto:
SMC/DO-214AB
Descrizione:
TVSDIODE,SMC,60V,1500W,BI
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC/DO-214AB
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V