160-472HS
API Delevan Inc.
Prodotto No:
160-472HS
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 275MA 1.7OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 47 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 275 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Inductance 4.7 µH
Series 160
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 46MHz