160-561-JTW
RCD Components
Prodotto No:
160-561-JTW
Descrizione:
RES 560 OHM 5% 5W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.874" L (7.92mm x 22.20mm)
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 560 Ohms
Series 100
Power (Watts) 5W