160LEX33MEFC10X16
Rubycon
Prodotto No:
160LEX33MEFC10X16
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
In magazzino : 10643
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 158 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LEX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 284 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 33 µF