160R-182GS
API Delevan Inc.
Prodotto No:
160R-182GS
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 1.8UH 410MA 760MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 36 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 410 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 760mOhm Max
Inductance 1.8 µH
Series 160R
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 100MHz