160R-361HS
API Delevan Inc.
Prodotto No:
160R-361HS
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 360NH 915MA 150MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 915 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 360 nH
Series 160R
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 220MHz