1641-123H
API Delevan Inc.
Prodotto No:
1641-123H
Descrizione:
FIXED IND 12UH 205MA 2 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 205mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 205 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 12 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 44MHz