1641R-181H
API Delevan Inc.
Prodotto No:
1641R-181H
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 180NH 1.33A 47 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.33A
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 1.33 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 47mOhm Max
Inductance 180 nH
Series 1641R
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 250MHz