1641R-183J
API Delevan Inc.
Prodotto No:
1641R-183J
Descrizione:
FIXED IND 18UH 305MA 890 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 235mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 305 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 890mOhm Max
Inductance 18 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 45MHz