1641R-272J
API Delevan Inc.
Prodotto No:
1641R-272J
Descrizione:
FIXED IND 2.7UH 545MA 280MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 545mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 545 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 92MHz