1641R-562H
API Delevan Inc.
Prodotto No:
1641R-562H
Descrizione:
FIXED IND 5.6UH 340MA 720MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 340mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 340 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 720mOhm Max
Inductance 5.6 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 65MHz