16ZLS1000MEFC8X20
Rubycon
Prodotto No:
16ZLS1000MEFC8X20
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
In magazzino : 2895
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 846 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series ZLS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.41 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 33 mOhms