170183K400CB
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
170183K400CB
Descrizione:
CAP FILM 0.018UF 400VDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.650" L (6.50mm x 16.50mm)
Series 170
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.018 µF