170274K630TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
170274K630TF
Descrizione:
CAP FILM 0.27UF 10% 630VDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.610" Dia x 1.299" L (15.50mm x 33.00mm)
Series 170
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.27 µF