170474J160HC
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
170474J160HC
Descrizione:
CAP FILM 0.47UF 5% 160VDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.374" Dia x 0.807" L (9.50mm x 20.50mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 37 mOhms
Ratings -
Series 170
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 90V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.47 µF