170824J250NF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
170824J250NF
Descrizione:
CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia x 1.299" L (13.00mm x 33.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 31 mOhms
Ratings -
Series 170
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.82 µF