173D565X0025WW
Vishay Sprague
Prodotto No:
173D565X0025WW
Descrizione:
CAP TANT 5.6UF 20% 25V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 5.6 µF