175-391-JTW
RCD Components
Prodotto No:
175-391-JTW
Produttore:
RCD Components
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 390 OHM 5% 10W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.350" Dia x 1.720" L (8.89mm x 43.70mm)
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 390 Ohms
Series 100
Power (Watts) 10W