1808CC103KAT9A
KYOCERA AVX
Prodotto No:
1808CC103KAT9A
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 10000PF 630V X7R 1808
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF