1808CC152KAT1A
KYOCERA AVX
Prodotto No:
1808CC152KAT1A
Descrizione:
CAP CER 1500PF 630V X7R 1808
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1500 pF