Casa / Ceramic Capacitors / 1812AC332MAT1A\SB
minImg
1812AC332MAT1A\SB
KYOCERA AVX
Prodotto No:
1812AC332MAT1A\SB
Descrizione:
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3300 pF