Casa / Ceramic Capacitors / 1812CA271KAT1A\SB
minImg
1812CA271KAT1A\SB
KYOCERA AVX
Prodotto No:
1812CA271KAT1A\SB
Descrizione:
CAP CER 270PF 630V C0G/NP0 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 270 pF