1812R-271G
API Delevan Inc.
Prodotto No:
1812R-271G
Descrizione:
FIXED IND 270NH 668MA 450MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 30 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.190" (4.83mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 668 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 270 nH
Series 1812R
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 300MHz