185104K63RAA
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
185104K63RAA
Descrizione:
CAP FILM 0.1UF 10% 63VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 185
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.1 µF