18STRORAGXL500
Remington Industries
Prodotto No:
18STRORAGXL500
Descrizione:
HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 500'
In magazzino : 49
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Thickness 0.019" (0.48mm)
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series GXL
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/30.5
Conductor Material Copper, Bare
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Orange
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.091" (2.31mm)