18UL1015TPCVIO500
Remington Industries
Prodotto No:
18UL1015TPCVIO500
Descrizione:
#18 UL1015 600V TOPCOAT VIO 500'
In magazzino : 25
Guida per l'utente
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings UL Style 1015
Series -
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 600V
Jacket Color Violet
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.108" (2.74mm)