18UL1061STRVIO1000
Remington Industries
Prodotto No:
18UL1061STRVIO1000
Descrizione:
#18 UL1061 300V WIRE VIO 1000'
In magazzino : 50
Guida per l'utente
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings UL Style 1061
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V
Jacket Color Violet
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.068" (1.73mm)