195D105X9016C8T
Vishay Sprague
Prodotto No:
195D105X9016C8T
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 1UF 10% 16V 0905
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.055" (1.39mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.087" L x 0.045" W (2.21mm x 1.14mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTAMOUNT®, 195D
Type Conformal Coated
Package / Case 0905 (2114 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1 µF