199D156X9016C6B1
Vishay Sprague
Prodotto No:
199D156X9016C6B1
Descrizione:
CAP TANT 15UF 10% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.458" (11.64mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF