Casa / Tantalum Capacitors / 199D225X0016A2B1E3
minImg
199D225X0016A2B1E3
Vishay Sprague
Prodotto No:
199D225X0016A2B1E3
Descrizione:
CAP TANT 2.2UF 20% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.173" Dia (4.40mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2.2 µF