199D335X0016A2V1
Vishay Sprague
Prodotto No:
199D335X0016A2V1
Descrizione:
CAP TANT 3.3UF 20% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.173" Dia (4.40mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 3.3 µF