Casa / Tantalum Capacitors / 199D475X0035C7V1E3
minImg
199D475X0035C7V1E3
Vishay Sprague
Prodotto No:
199D475X0035C7V1E3
Descrizione:
CAP TANT 4.7UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.458" (11.64mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF