Casa / Tantalum Capacitors / 199D686X9016E6V1E3
minImg
199D686X9016E6V1E3
Vishay Sprague
Prodotto No:
199D686X9016E6V1E3
Descrizione:
CAP TANT 68UF 10% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.339" Dia (8.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 68 µF