1C30X7R222K100B
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
1C30X7R222K100B
Descrizione:
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient X7R
Capacitance 2200 pF