1N5267A/TR
Microchip Technology
Prodotto No:
1N5267A/TR
Pacchetto:
DO-35 (DO-204AH)
Descrizione:
VOLTAGE REGULATOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 53 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 75 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 270 Ohms