1N5359AE3/TR12
Microchip Technology
Prodotto No:
1N5359AE3/TR12
Descrizione:
DIODE ZENER 24V 5W T18
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±10%
Supplier Device Package T-18
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 17.3 V
Series -
Package / Case T-18, Axial
Power - Max 5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 3.5 Ohms