1N5384CE3/TR12
Microsemi Corporation
Prodotto No:
1N5384CE3/TR12
Descrizione:
DIODE ZENER 160V 5W T18
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package T-18
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 115 V
Series -
Package / Case T-18, Axial
Power - Max 5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 160 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 350 Ohms