1N5630A/TR
Microchip Technology
Prodotto No:
1N5630A/TR
Pacchetto:
DO-13
Descrizione:
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO13
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 132A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.13V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-13
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.3V
Package / Case DO-13
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.4V