1N5939B-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
1N5939B-TP
Pacchetto:
DO-41G
Descrizione:
DIODE ZENER 1.5W DO-41G
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-41G
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 29.7 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms