1SMC12AT3G
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
1SMC12AT3G
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
SMC
Descrizione:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 75.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMC
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V