1V5KE47CA
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
1V5KE47CA
Pacchetto:
DO-201AD
Descrizione:
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO201AD
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201AD
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.8V
Package / Case DO-201AD, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40.2V