TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2-1103635-3
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
INSERT FEMALE 6POS+1GND CRIMP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$34.295
$34.295
10
$28.30525
$283.0525
25
$26.30892
$657.723
50
$24.85751
$1242.8755
100
$24.31316
$2431.316
250
$24.13171
$6032.9275
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 6+Ground |
| Termination Style | Crimp |
| Housing Material | Polycarbonate (PC), Glass Filled |
| Size | 3 |
| Voltage Rating | 400V |
| Color | Gray |
| Current Rating (Amps) | 16A |
| Contact Finish | - |
| Contact Type | HE/HA |
| Gender | Female |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | HE.6, HTS |
| Contact Material | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Connector Type | Insert without Contacts |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1103635 |