200CFX22MEFCT810X16
Rubycon
Prodotto No:
200CFX22MEFCT810X16
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 180 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series CFX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 360 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 22 µF