SAB North America
Prodotto No:
2042002
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CABLE 2COND 20 AWG GRAY 1=1FT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.9785
$0.9785
50
$0.7695
$38.475
100
$0.627
$62.7
250
$0.5605
$140.125
500
$0.5415
$270.75
1000
$0.5035
$503.5
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 90°C |
| Usage | Industrial, Signal, Control |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Shield Type | - |
| Shield Material | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | - |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Ratings | UL Style 4535 |
| Series | CC 600 |
| Shield Coverage | - |
| Length | - |
| Conductor Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Voltage | 600 V |
| Mfr | SAB North America |
| Conductor Strand | 16/32 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket Color | Gray |
| Features | Flame Retardant, Oil Resistant |
| Package | Spool |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.209" (5.31mm) |
| Number of Conductors | 2 |