206K050CS4-FA
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
206K050CS4-FA
Descrizione:
CAP NETWORK 20UF 50V 18DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polymer, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.319" (8.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.150" L x 0.500" W (29.20mm x 12.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5 mOhms
Ratings -
Series Capstick® CS
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case 18-DIP
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 20 µF