20KP20CA
MDE Semiconductor Inc
Prodotto No:
20KP20CA
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE UP 20VRWM 36.8VC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 548.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.34V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 20KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 36.8V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V