20KP24CA
MDE Semiconductor Inc
Prodotto No:
20KP24CA
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE UP 24 VRWM 41.2VC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 490.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.81V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 20KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 41.2V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V