20KPA120C
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
20KPA120C
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE 120VWM 203.7VC P600
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 104.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 126.63V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 20KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 203.7V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V