20KPA48A
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
20KPA48A
Descrizione:
TVS DIODE 48VWM 79.4VC P600
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 254.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.6V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 79.4V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V